AGROTURYSTYKA

U JANINY  W ZAWOI 

ZAWOJA - WILCZNA 189 A

 

 

 

Z MYŚLĄ O TOBIE

 

I TWOICH DZIECIACH 

 WIELKI PLAC ZABAW 

 

PYSZNA DOMOWA KUCHNIA

 

AGROTURYSTYKA U JANINY

 

Janina Kawulak

Zawoja - Wilczna 189 A

Tel 033 - 877-57-43

 

e-mial ujaniny@zawoja24.pl

www.ujaninyzawoja.pl

BABIOGÓRSKI PARK NARODOWY

 

To tutaj wyznaczone zostały szlaki turystyczne, uznawane za jedne z najpiękniejszych w Polsce. Dodatkową atrakcją każdej wycieczki stać się  mogą

ścieżki edukacyjne np. "Mokry Kozub", "Śladami  Wawrzyńca Szkolnika".

Szczyt Babiej Góry inaczej zwanej Diablak 1725 m n.p.m. to drugie co do wysokości pasmo górskie w Polsce. Warto wejść na jego szczyt i podziwiać przepiękną panoramę. 

Mosorny Groń - wspaniała wycieczka rozpoczynająca się wyjazdem kolejką krzesełkową na Mosorny Groń, na szczycie podziwiać można panoramę Babiej Góry i Zawoi, zejście szlakiem do Zawoi Mosorne, odwiedzając przy okazji Wodospad na Mosorczyku - jeden z największych w Beskidach.

Hala Barankowa - miejsce w którym nadal wypasa się owce, będąc tutaj odwiedzić można tradycyjną Bacówkę, posmakować oscypków, bundza, żentycy, Z Hali widok na Zawoję i Babią Górę. 

 

STOKI NARCIARSKIE

 

Do Zawoi warto przyjechać również zimą. W regionie otwartych jest sporo szkółek dla stawiających pierwsze kroki w narciarstwie jak również dla doskonalących swoje umiejętności. Instruktorzy zapewniają fachową pomoc i bezpieczeństwo. Dobrze przygotowanymi stokami w okolicy jest Mosorny Groń i Stacja Czatoża. Trasy zjazdowe o różnym poziomie trudności cieszą się dużą popularnością. W dolinkach organizowane są kuligi z pochodniami często kończące się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

KULTURA

 

Pobyt w Zawoi to świetny czas do poznania barwnej tradycji dawnej wsi beskidzkiej ale również możliwość poznania obecnych jej mieszkańców, kształtujących dzisiejszy obraz tego miejsca. O każdej porze roku organizowane są tutaj zajęcia twórcze dla najmłodszych i nie tylko. Spotkania przy góralskiej muzyce, podziwianie pięknych stroi góralskich i słuchanie tradycyjnej gwary, na długo pozostaje w pamięci turystów i jest najlepszą lekcją regionalizmu.

Będąc w Zawoi zachęcamy do odwiedzenia:

* Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego,

* Skansenu im. Józefa Żaka w Zawoi Markowej,

* Kapliczki w Zaoi Policzne

ZAWOJA

 

Nasz dom położony jest w Zawoi, u podnóża Królowej Beskidów - Babiej Góry (1725 m n.p.m.). Zawoja od wielu już lat jest bardzo popularną miejscowością wypoczynkową i noclegową w Beskidach. Unikatowa przyroda, żywe i przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje góralskie to to co zachwyca i wyróżnia nasz region. Każdy kto przyjedzie do Zawoi znajdzie szereg atrakcji i możliwości ciekawego spędzenia czasu. Propozycje skierowane są do różnych grup wiekowych.